شخصیت برند قسمت سوم

آکرشخصیت برند را به عنوان مجموعه ای از خصوصیات انسانی مرتبط با یک برند تعریف میکند . در نتیجه در حالی که محققان مدل پنج عاملی عمدا طبقه اجتماعی و جنسیت را حذف کردند آکرمفهوم زنانگی را واردحیطه کاری اش کرد . مقیاس آکر جنبه های فرستنده و گیرنده را با هم مخلوط می کند و ترکیبی از مفاهیم مختلف هویت را در بر می گیرد . به عنوان مثال برند به عنوان یک شخص با برند به عنوان یک نماد و برند به عنوان یک محصول در مدل اکر ترکیب شده اند.

شخصیت برند قسمت دوم

روش های دیگری نیز برای طراحی شخصیت برندها وجود دارد. برای نمونه مارگرت مارک و کارول پیرسون شخصیت انسان را به 12 دسته اصلی تقسیم کرده اند. این دو نفر معتقدند که تمامی طراحان برند می توانند با استفاده از این مدل شخصیت برند خود را مدیریت نمایند.

شخصیت برند قسمت اول

مقدمه:
همیشه یک برند قوی و متفاوت گامی بزرگ در جهت افزایش چشم گیر کارایی و عملکرد شرکت برمی دارد.با توجه به استدلال انجام شده توسط پلامر، سخت بودن درک شخصیت برند در انتخاب برند غیر قابل انکار است.

 

امروزه توجه به نیروی انسانی، مشتری سازمان ها، تامین نیاز ها و خواسته های آن ها از کلیدی ترین اصول هر کسب و کاری به شمار می رود. تا زمانی که نیازها و خواسته های کارمندان به عنوان مشتریان داخلی سازمان برآورده نشود کسب رضایت و وفاداری مشتریان بیرونی سازمان نیز امکان پذیر نمی باشد.

تحلیل تراکنشی (رفتار متقابل)
(به انگلیسی: Transactional Analysis) یا به صورت مخفف انگلیسی(TA) یک تئوری روان‌شناسی اجتماعی است که توسط دکتر اریک برن  روان شناس کانادایی در سال 1950 میلادی ارایه گردید و به لحاظ کاربرد آن در حل مشکلات احساسی و رفتاری، مورد قبول جامعه روان‌شناسی قرار گرفته و تدریجاً در زمینه‌های مشاوره، روان‌کاوی،  گروه درمانی، مدیریت، جامعه‌شناسی، توسعه سازمانی و آموزش، نظریه‌های جدیدی ارایه نموده و گسترش پیدا کرده است.